Co umí dnešní Smart televize

 

Pokud hovoříme o chytrém televizoru“, neuděláme chybu, pokud se přitom rozpomeneme či přímo srovnáváme s „chytrým telefonem“ (SmartPhone). Ten dnes vlastní nemalá část populace v produktivním věku, včetně dětí.

samsung tv uhd recenze

 

Ona „chytrost“ – stejně jako u telefonů – spočívá především v interaktivitě, s jakou můžete tímto prostředkem získávat nové a nové informace, ale především sociální vazby s dalšími účastníky veřejného prostoru podporované těmito „Smart Technology“. K nim patří také televizory, z nichž můžete v současnosti ovládat nejen programovou nabídku a běžné ovládací funkce, ale také stahovat přes tzv. SmartHub některé aplikace, včetně těch, které jsou zpoplatněny. Aby tyto funkce správně fungovaly, Vám zpříjemnily čas strávený u televizního vysílání a při „správě“ svého televizoru jste mohli osobně ovlivnit sledovaný program, potřebujete samozřejmě vhodné, tedy rychlostně dostatečně vybavené připojení k internetu. To dnes nabízejí i známí poskytovatelé mobilních telefonních služeb, ale i ti lokální, co Vás lákají na služby spojené s připojením Vašeho televizoru. Kromě kvalitního Full HD rozlišení obrazovky chytrého televizoru a takto zprostředkovaného obrazu můžete realizovat také odpovídající programovou nabídku, kterou si navolíte.

[note note_color=“#f2b88a“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Nabídka chytrých televizorů SAMSUNG
[/note]

Stejně jako Váš chytrý telefon můžete i televizor této úrovně ovládat hlasem nebo sdílenými gesty. Sdílet však lze i určitý zážitkový rozměr, který nabídnete svým přátelům a známým, podobně jako prostřednictvím dalších sociálních sítí, např. Facebook, a tím mohou být fotografie z dovolené, videa z akcí, které by mohly být takto otevřeny více lidem. Vyloučena není ale ani klasická komunikace přes sociální sítě a Skype.

Pro lepší funkční vyladění a nastavení Vašeho chytrého televizoru se dá použít „chytrá karta“, s níž můžete ovládat systém Smart Evolution Kit, s nímž zase o něco posunete svůj televizor k „dokonalosti“.

smarthub-recenze

 

Hlasová vybavenost chytrých televizorů se pomalu rozjíždí a Váš televizor se zase o něco posouvá na úroveň Vašeho „partnera“, pro něhož do budoucna nebude problém plnit Vaše nejskrytější přání. Už nyní jeho software obsahuje určitou sadu hlasových povelů, které můžete použít, chcete-li se svým smart televizorem začít komunikaci. Nutnost identifikace uživatele v rámci interaktivního spojení s uživatelem se děje např. sejmutím obličejového výrazu skrze kamerový snímek. I tyto úkony si lze představit, neboť jsou k dispozici již v rámci vybavenosti stávající počítačových aplikací a doprovodných příslušenství. Zároveň je

[note note_color=“#f2b88a“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Nabídka chytrých televizorů LG
[/note]

voicecontrolTřeba připustit, a realita nabídky smart televizorů tomu napovídá, že není jednota softwarové vybavenosti, která by zaručovala kompatibilitu všech značek, resp. zařízení typu chytrých telefonů. Možná není nutné se hned pohoršovat nad „technickým stavem“, je třeba vidět, že ani v případě chytrých telefonů se některým rozporům nevyhneme a v zásadě to neznamená, že tyto přístroje není možné v komunikačním procesu použít.

[note note_color=“#f2b88a“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Nabídka chytrých televizorů za nejlepší ceny na HEUREKA.CZ
[/note]

Některá hodnocení stavu a vývoje chytrých televizorů upozorňují dokonce na to, že ona tolik vychvalována „interakce“ může vést – jak lze např. najít u televizorů typu Samsung – až k tomu, že mohou odposlouchávat za určitých okolností své majitele. Příp. přenášet a nahrávat. Vše lze ale technicky vyřešit vypnutím příslušné funkce. Tvrdit proto cokoliv o cíleném či záměrném aspektu odposlouchávání přítomném právě u chytrých televizorů bylo by zjednodušením nebo spíše určitou formou konkurenčního soupeření. Ceny těchto chytrých televizorů můžeme začít na částce kolem 5000 Kč, ale dostat se až někam nad 60 000 Kč. „Chytrost“ se zkrátka „vyplácí“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.