LG 55EG9A7V uživatelská recenze a návod

Fotogalerie produktu

Široká nabídka trhu v oblasti televizorů nám výběr toho nejdokonalejšího modelu, vhodného právě pro nás, dost ztěžuje. Velké množství produktů na trhu disponující mnoha uvedenými údaji a specifikacemi jednak zabere spoustu času při porovnávání jednotlivých parametrů a současně nám ztěžuje celkový proces výběru.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Specifikace
4.Verdikt
5.Návod
6.Vaše hodnocení

Všichni výrobci televizorů také každým rokem přijdou na trh s inovovanými produkty, které přináší spoustu nových možností při použití přístroje. Technologie jdou dopředu mílovými kroky a stačit jim není vůbec jednoduché. Jihokorejská společnost LG vytvořila zařízení uspokojující i náročnější uživatele.

 

Úvod

Chcete-li si vybrat televizi, která vám bude nějakou dobu sloužit a nebude zastaralá již po dvou letech, je třeba proces výběru nepodcenit. Podmínkou je dnes již i možnost jednoduchého propojení jednotlivých médií. Televize je běžnou součástí mnoha moderních domácností. I když si raději vybíráte z nabídky internetu než z programu běžného vysílání, určitě se chcete dívat na svá oblíbená videa, firmy a fotografie z dovolené v prvotřídní kvalitě.

 

Investice do kvalitního modelu se vám pak rozhodně vyplatí. Je důležité si uvědomit, co od daného přístroje vlastně očekáváte. Tento chytrý televizor v podobě modelu LG 55EG9A7V vám ani z daleka nenabízí jen možnost brouzdání po internetu.

 

Funkce a vybavení

Jednou z dnes nejžádanějších funkcí u moderních televizí je i množství dostupných chytrých funkcí. Televize LG 55EG9A7V je nabízí v podobě aplikací operačního systému webOS. Ve spojení s připojením k internetu LAN konektorem nebo bezdrátové Wi-Fi vám webOS ve verzi 2.0 nabízí snadno ovladatelné prostředí, a to vše ještě navíc s velmi pohodlným a intuitivním ovládáním. K dispozici máte celou škálu užitečných programů a zábavných her, širokou možnost streamování obsahu zahrnující oblíbené VOD kanály.

Jedinečný webOS umožňuje brouzdání po internetu, což ostatně u dnešních chytrých televizorů očekáváme. Operační systém webOS vám veškeré činnosti úzce spojené se surfováním po síti dokonale zjednoduší a hlavně urychlí. Optimalizované aplikace jako YouTube, LiveTV, Accu Weather, záznam videa a mnoho dalších vás doslova nadchnou. Tento systém vám sledování televize zpříjemní. Při zakoupení velkých televizorů dnes velmi často musíte často počítat zároveň i s nákupem externích zvukových doplňků. To ale v tomto případě zcela odpadá. Jde o jednu z výjimek, které se perfektně postará o přenos kvalitního zvuku. Nejmodernější technologie v oblasti simulování prostorového zvuku od společnosti LG vychází ze sedmi virtuálních kanálů umístěných po stranách televize.

Magic Mobile Connection pak umožňuje snadné vychutnání si obsahu chytrého telefonu v televizi. Pomocí Wi-Fi připojení si lze pouštět hudbu a video aplikace na této velké obrazovce.

Magický ovladač ve formě Magic Remote dokáže ovládat TV i set-top box současně s použitím pohybového a hlasového ovládání. Převezmete tak plnou kontrolu nad svým magickým světem zábavy na nové úrovni výjimečného komfortu dálkového ovládání. Plně se tak můžete věnovat zábavě.

Svět také ovládají OLED technologie a na velkém 55″ displeji lze sledovat obraz ve Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů s vysokými detaily a dokonale čistým obrazem. Technologie OLED je příjemným bonusem navíc, který zaručí opravdu věrné zobrazení barev a kontrastu. Právě díky OLED technologii vás čeká špičková kombinace syté černé barvy a věrného barevného promítnutí výsledného obrazu. Čeká vás sytost barev obrazu vhodných pro všechny druhy sledování, promítání a zábavy. Mimo jiné je třeba také zmínit, že nám OLED technologie pomáhá docílit perfektního designu v moderním prostoru. Extrémně úzký profil u konstrukce televize zaručuje, že tento model působí nadčasově luxusním dojmem.

Nová technologie OLED umožní, že televizor nepotřebuje pro zachycení obrazu žádnou formu podsvícení a uvnitř obrazovky jsou rozmístěny jen samosvítící pixely. Společnost LG si totiž na kvalitě obrazu extrémně zakládá. Díky moderní OLED technologii televizor nabídne 1 miliardu barev oproti běžným televizorům nabízejícím asi 17 milionů barev. V kombinaci vynikajícího dílenského zpracování a uvedených samosvítících pixelů bylo dosaženo špičkového podání černé barvy, kterou hned tak někde neuvidíte. Podstatná podmínka kvalitního obrazu je tak na 100 % splněna. Jihokorejský výrobce uvádí, že dokonalé barvy vyniknou jen na dokonale černém pozadí. A jakmile tento televizor zapnete, budete nadšeni.

Další možnosti z tohoto přístroje dělají multifunkční zařízení. Pro připojení televize k domácímu kinu nebo hifi systému zcela pohodlně poslouží moderní konektor HDMI zabezpečující bezchybný přenos videa i zvuku, vše navíc ve vysokém rozlišení. USB port pak poslouží pro přehrávání obsahu z počítače nebo telefonu. Jednoduše k němu připojíte svůj nepostradatelný smartphone, flash disk a externí HDD. Na velké ploše obrazovky si tak snadno přehrajete své oblíbené videoklipy, pustíte stažené filmy i videa, nebo se pokocháte pořízenými fotografiemi z akcí, cest a dovolených. Média si doplníte dvojící reproduktorů, mistrně podpořených softwarem, který vytváří prvotřídní zvuk pro vychutnání poslechu.

 

Specifikace

Energetická třídaA
Úhlopříčka139 cm / 55″
Maximální rozlišení1920 x 1080
Smart televizorANO
Hmotnost20 kg
3DNE
4KNE
Wi-FiANO
TuneryDVB-T / DVB-T2 / DVB-S/S2 / DVB-C/C2
Podpora H.265 HEVCANO
.

 

Verdikt

Na tomto modelu tedy oceníte nejen velkou 55 palcovou OLED SMART obrazovku s úhlopříčkou 139 cm a rozlišením Full HD 1920 x 1080 px. Oceníte i efekt lokálního stmívání. Hudební výkon 2.0 reproduktorů 20 W a DTS dekodér s bezdrátovou zvukovou synchronizací ocení znalci i amatéři. Mezi nepostradatelné chytré funkce patří operační systém webOS 2.0, možnost nahrávání TV vysílání, ale i připojení klávesnice a myši doplněný o Magic Mobile Connection a Bluetooth. Navrch je zde podpora Wi-Di, DLNA, Wi-Fi i Miracast. Zaujmou vás i počty a typy vestavených konektorů či vysoce efektní energetická třída A pro úsporu energie. Cena lehce pod 30 000 korun sice není zanedbatelná, ale tento přístroj má své neopomenutelné kvality, které vás doslova nadchnou.

Výhody

Nevýhody

Perfektní obrazCena
Zvuk
Dálkový ovladač

Návod

Návod a manuál k televizoru.

Návod a manuál LG 55EG9A7V

Potřebujete poradit s výběrem nového televizoru ? Podívejte se na našeho průvodce, jak snadno vybrat novou televizi zde.

 

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

 

[Celkem: 23   Průměr: 3.3/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.