Recenze Samsung UE50KU6072 již od 13872 Kč

Recenze Samsung UE50KU6072

[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Zobrazit ceny v obchodech – již od 13 872 Kč
[/note]

Společnost Samsung se neustále snaží své zákazníky překvapit nějakými špičkovými novinkami. Nejinak je tomu i v případě nové televize Samsung UE50KU6072, která vyniká zejména speciální technologií UHD Dimming. Ta poskytuje optimalizovaný kontrast, barvy i ostrost obrazu, který je díky tomu mnohem detailnější a vy si tak sledování svých oblíbených pořadů opravdu užijete naplno.

Vzhledem k vyššímu rozlišení (3840 x 2160 bodů) je zpracování obrazu mnohem náročnější, protože jinak by reprodukce všech detailů nebyla tak dokonalá. To je také důvod, proč UHD Dimming rozdělí obrazovku na několik částí a poté sama vypočítá přesný kontrast, úroveň jednotlivých detailů i barevné podání, což je nezbytné pro jednotlivé části obrazu, který pak bude ve výsledku naprosto perfektní.

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Specifikace
5.Verdikt

Samsung je velmi pyšný na svou modelovou řadu nesoucí číslo 6, neboť jsou v ní zastoupeny elegantní televizory, které mají dokonale sladěný poměr ceny a výbavy, přičemž je kladen maximální důraz na kvalitu obrazu i chytré funkce. Zásluhou toho může být uspokojen i ten nejnáročnější divák, který si díky úhlopříčce 50 palců (125 cm) užije nejen maximální relax, ale i dech beroucí obraz.

 

Obraz

Dnes se již většina televizorů pyšní důležitým a v podstatě nepostradatelným parametrem Ultra HD (známe ho též jako 4K rozlišení). To vám zajistí nepřekonatelný zážitek při sledování jakéhokoliv filmu nebo seriálu, protože vás svým způsobem vtáhne přímo do děje. S tím vším pomáhá čtyřjádrový procesor, který je nedílnou součástí Samsung UE50KU6072. Svým výkonem je schopen dosáhnout podobné úrovně kvality i z jiných zdrojů videosignálu v nízkém rozlišení. Zároveň dokáže udržet v chodu inovovaný operační systém. Ten byl zjednodušen natolik, že bude vyhovovat potřebám každého uživatele a nebude zbytečně komplikovaný.

Pro fanoušky sportovních a dalších přenosů, včetně různých scén, kde se vyskytují rychlé pohyby, byla navýšena obnovovací frekvence obrazovky, tím se zabrání problémům s obrazem, který je díky tomu pokaždé velmi ostrý a zcela plynulý. Televizor Samsung UE50KU6072 vám tak poskytne maximální zážitek z každého pořadu, který budete sledovat. Bez ohledu na to, jestli si pustíte pěkný film, oblíbený seriál nebo nějakou hru, vždy vás obraz vaší televize zcela pohltí a dodá vám pocit, že jste součástí děje.Zobrazit nejlepší cenu v obchodech.

 

Zajímavé technologie

K dalším technologiím, kterými je tento model vybaven patří systém tzv. dynamického kontrastu HDR. Ten zajistí, že bude každá scéna, kterou sledujete, dokonale prokreslená, a to jak v těch nejsvětlejších, tak nejtmavších bodech. Výsledkem je to, že poznáte takový obraz, jaký má být a jak ho vlastně tvůrci chtěli mít.

Vzhledem k tomu, že se dosud nikdo nenaučil produkovat obsah televizní nabídky, včetně filmů a seriálů v takové kvalitě, v jaké jsou tyto televizory schopny vše zobrazit, musí se každý takový snímek, jenž má rozlišení nižší než 4K přepočítat a následně převést na tu kvalitu, která bude odpovídat těm nejvyšším standardům a dopřeje vám tak ten nejlepší zážitek. S televizorem Samsung UE50KU6072 toho dosáhnete zejména díky propracovaným algoritmům a výkonnému čtyřjádrovému procesoru. Ten se postará i o ty nejnáročnější výpočty a dovede vše k naprosté dokonalosti a samozřejmě i vaší spokojenosti.

Další technologií je Clear Motion Rate, což můžeme definovat jako čistý a ničím nerozmazaný pohyb při náročných scénách. To je velká výhoda, kterou tento televizor má, oproti jiným modelům se standardní výbavou. Čistého a nerozmazaného obrazu je dosaženo zvýšenou frekvencí obnovování obrazu, čímž vzniká prostor pro další snímky, Výsledek je mnohem přirozenější a obraz plynulejší.

Mezi další zajímavé vlastnosti, kterými tento televizor vyniká je technologie PurColor, zajišťující věrné podání barev, dále index kvality obrazu PQI – 1 300, Smart Hub zase usnadňuje přístup k oblíbenému obsahu. Samsung Smart View slouží k přenosu mediálních souborů z PC a mobilních zařízení. Samozřejmostí je funkce zrcadlení obsahu vašeho chytrého telefonu a tabletu přímo na velkou obrazovku. K dispozici máte celkem tři HDMI a dva USB porty.

 

Operační systém a připojení

Samsung UE50KU6072 má instalován operační systém Tizen. Ten je pro každého uživatele velmi přívětivý, jednoduchý a také intuitivní. Nemusíte se zdržovat zdlouhavým studováním manuálu, protože se snadno a rychle propracujete přímo k oblíbenému obsahu. Máte tak ihned k dispozici svá zamilovaná videa na YouTube a dalších platformách, dále zábavné hry a podobně. To samé platí o vašem populárním webu a ostatních chytrých aplikacích Smart TV. Navíc nehrozí otravné zasekávání či čekání, protože čtyřjádrový procesor pracuje spolehlivě a s maximálním rychlostním nasazením.

Pokud se bojíte, že budete muset řešit rozšíření domácí sítě o další protivné kabely a různé rozbočovače či prodloužení, tak můžete být v klidu. Samsung UE50KU6072 má integrovaný bezdrátový síťový adaptér, který umožňuje připojení k domácí Wi-fi síti. S rychlostí připojení může být spokojen v podstatě každý uživatel, jenž bude chtít využívat vše, co tato televize nabízí, včetně všech dostupných aplikací.

Jak již zmiňují výše, máte několik možností, jak si přehrát oblíbený seriál či film na svém novém televizoru. USB porty poskytují prostor pro připojení flashdisku nebo externího harddisku. Další možností je sdílení obsahu z jiných zařízení, nejlépe se pro to hodí tablet a smartphone. Naprosto ideální je připojení přes HDMI, které umožňuje připojit DVD a Blu-ray přehrávač, notebook, ale i různé herní konzole.

Specifikace

WordPress Pricing Table

.

Základní parametry

Výrobce

Úhlopříčka obrazu

Úhlopřička v palcích

Smart televize

Hmotnost

4K televize

3D televize

Druh televizoru

Průměrný příkon

Spotřeba/Rok

.

Tunery

DVB-T2

DVB-T tuner

DVB-S/S2

DVB-C/C2


Obraz

Formát obrazovky

Rozlišení

Prohnutá obrazovka

.

Výstupy/Vstupy

Scart

USB port

Počet HDMI vstupů

Sluchátkový výstup

.

Další funkce

Wi-Fi

LAN

Kodek H.265WordPress Pricing Table

Verdikt

Když to shrneme, tak koupí tohoto modelu televizoru rozhodně nešlápnete vedle. Cena zcela odpovídá její kvalitě, funkcím i možnostem využití. Špičkové technologie zajistí, že si čas strávený před televizní obrazovkou užijete na maximum.

[table]

Výhody

Nevýhody

VýbavaHorší návod
ZvukObtížné řazení satelitních programů
 Krásný obraz
[/table]

TIP: Chcete si porovnat specifikace televizoru Samsung UE50KU6072 i s jiným modelem ? Vyzkoušejte náš nový POROVNÁVAČ.
[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Srovnání cen – již od 13 872 Kč
[/note]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 3.3]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.