Recenze televizoru LG 32LH510U-Funkce a ladění

FUNKCE A LADĚNÍ

Jednoduché ovládání a orientace v menu umožňují intuitivní nastavování několika parametrů od kvality obrazu až po funkce pro výraznější přehrávání zvuku. V parametrech televize se ale neztratíte. Televize LG bohužel trpí i nedostatky známými z jiných modelů. Perné chvíle vám připraví například nastavování pořadí programů.

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Zpracování
5.Specifikace
6.Verdikt

Špatná zpráva přichází i pro filmové nadšence. Nastavení poměrů stran by sneslo více možností s ohledem na náročnějšího diváka. LG poskytuje standardní poměr 16:9 s možností přepnutí na 4:3. Může se tak zdát, že značka LG se s námi zkoušeným modelem televize vydala cestou ryze televizního diváka.

Milovníky technologií potěší informace o podpoře nejnovějších formátů pro šíření digitálního signálu. Na televizi naladíte programy šířené skrz DVB-T, DVB-S i DVB-C vysílání včetně jejich druhých generací DVB-T2 a dalších. Pro zbytek diváků to znamená jen jedno – na televizi naladíte veškeré dostupné programy pozemního, digitálního i satelitního vysílání bez nutnosti dokupování externích satelitních tunerů a set-top boxů.

Plány výrobce do budoucnosti dokazuje podpora kodeku HEVC 265. Tento kodek během několika následujících let nahradí stávají kodek H.264. Nový kodek přiblíží obraz ještě více lidskému oku a sníží se jeho objem při přenosu obrazu, což přinese důležitý výsledek – zrychlení přenosu.

I přes podporu všech forem vysílání a kodeků zde zůstává důraz především na uživatele televizí. Ladění programů a dalších funkcí je jednoduché a intuitivní. Drobnou nevýhodou ovšem může být pouze jeden slot pro USB a chybějící sluchátkový výstup. Připomeňme ovšem, že televize je určena především jako sekundární přístroj do ložnice nebo pro technicky méně zdatné diváky. Výrobci tedy nelze příliš vyčítat, že nemyslel na konzolové hráče a majitelé domácích úložišť.

 

Další strana – 4.Zpracování

[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]
Srovnání cen – již od 5 340 Kč
[/note]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.