Recenze televizoru LG 32LH510U-Obraz a zvuk

OBRAZ A ZVUK

Televize s úhlopříčkou 80 cm nabízí překvapivě čistý obraz a na své si přijdou i vyznavači kvalitního ozvučení. I přes dnes již přežitou dynamickou frekvenci 50 Hz televize nabízí dostatečně kvalitní obraz pro běžného diváka. Vzhledem k určení televize ovšem nečekejme kvalitu obrazu Smart TV a televizí, jejichž cena se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

OBRAZ A ZVUK LG 32LH510U

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Zpracování
5.Specifikace
6.Verdikt

Hlavním důvodem vysoké kvality obrazu i při nízké frekvenci je technologie Triple XD Engine. Tato technologie umožňuje vykreslení dokonalejších barev a dosáhnutí vyššího kontrastu a jasu i při nízké obnovovací frekvenci. Díky této technologii televize dosahuje o poznání realističtějšího obrazu uzpůsobeného lidskému oku.

Přehledné menu umožňuje nastavení úrovně černé a dalších barev a nechybí ani možnost nastavení podsvícení a ostrosti obrazu. Ačkoliv se dnes nejedná o velkou inovaci, rádi připomeneme, že při návrhu uživatelského rozhraní tohoto nastavení LG nezapomnělo na cílovou skupinu televize a nastavení vlastních parametrů zvládne i začátečník.

Televize nabízí i slušné zvukové rozhraní. Model LG 32LH510U dostal do vínku dvě nové funkce ovlivňující zvukové kvality. První z nich, zvukový režim Plus, vytváří realistický prostorový efekt i v podmínkách reproduktorů televize. Ačkoliv od tohoto efektu nelze očekávat kvalitu domácího kina a externích reproduktorů, při sledování filmů televize příjemně překvapí vytvořením prostorového 3D zvuku.

Při sledování televizních programů oceníte i funkci Clear Voice III. Tato funkce redukuje ruchy okolí a vyzdvihuje lidský hlas. S touto funkcí ovšem zacházejte opatrně. Podobně jako jiné podobné technologie na úpravu zvuku si často přeberou vaše přání po svém a výsledný zvuk výrazně deformují.

VIDEO – funkce Clear Voice III

Další strana – 3.Funkce a ladění

[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]
Srovnání cen – již od 5 340 Kč
[/note]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.