Recenze televizoru LG 32LH510U-Obraz a zvuk

OBRAZ A ZVUK

Televize s úhlopříčkou 80 cm nabízí překvapivě čistý obraz a na své si přijdou i vyznavači kvalitního ozvučení. I přes dnes již přežitou dynamickou frekvenci 50 Hz televize nabízí dostatečně kvalitní obraz pro běžného diváka. Vzhledem k určení televize ovšem nečekejme kvalitu obrazu Smart TV a televizí, jejichž cena se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

OBRAZ A ZVUK LG 32LH510U

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Zpracování
5.Specifikace
6.Verdikt

Hlavním důvodem vysoké kvality obrazu i při nízké frekvenci je technologie Triple XD Engine. Tato technologie umožňuje vykreslení dokonalejších barev a dosáhnutí vyššího kontrastu a jasu i při nízké obnovovací frekvenci. Díky této technologii televize dosahuje o poznání realističtějšího obrazu uzpůsobeného lidskému oku.

Přehledné menu umožňuje nastavení úrovně černé a dalších barev a nechybí ani možnost nastavení podsvícení a ostrosti obrazu. Ačkoliv se dnes nejedná o velkou inovaci, rádi připomeneme, že při návrhu uživatelského rozhraní tohoto nastavení LG nezapomnělo na cílovou skupinu televize a nastavení vlastních parametrů zvládne i začátečník.

Televize nabízí i slušné zvukové rozhraní. Model LG 32LH510U dostal do vínku dvě nové funkce ovlivňující zvukové kvality. První z nich, zvukový režim Plus, vytváří realistický prostorový efekt i v podmínkách reproduktorů televize. Ačkoliv od tohoto efektu nelze očekávat kvalitu domácího kina a externích reproduktorů, při sledování filmů televize příjemně překvapí vytvořením prostorového 3D zvuku.

Při sledování televizních programů oceníte i funkci Clear Voice III. Tato funkce redukuje ruchy okolí a vyzdvihuje lidský hlas. S touto funkcí ovšem zacházejte opatrně. Podobně jako jiné podobné technologie na úpravu zvuku si často přeberou vaše přání po svém a výsledný zvuk výrazně deformují.

VIDEO – funkce Clear Voice III

Další strana – 3.Funkce a ladění

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Diskusia

  1. Alice
    14. února 2018 at 10:22

    Dobrý den, mám tuto Tv od května 2017 a jsem s ní spokojena – až na zvuk ! Již jsem se na to vyptávala a prý to mají nekteré úzkoprofilové Tv. Nejde totiž ZESILOVAT zvuk – asi od 1/3 na stupnici. Je to závada , či to k této Tv “patří” ? Obávám se, že mne to jako reklamaci neuznají a budu si muset pořídit jinou. Ale podle čeho se mohu vyvarovat toho samého?
    Alice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Ochrana proti spamu (nutné vyplniť) Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.