Recenze televizoru LG 32LH530V-Funkce a ladění

FUNKCE A LADĚNÍ

Pojďme se podívat na to, co televize LG 32LH530V skutečně umí. Jednou z velkých předností televizoru je jeho snadné nastavení a instalace před spuštěním. Instalace televize je skutečně jednoduchá a zvládne ji i méně zkušený uživatel. Vzhledem k jednoduché obsluze se televize hodí i pro méně technologicky zdatné uživatele nebo seniory.

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Zpracování
5.Specifikace
6.Verdikt

Na výkonný tuner naladíte slušné množství kanálů. Televize je kompatibilní s DVB-T2 vysíláním, tedy typem vysílání, které zatím nebylo v rámci České republiky plošně nasazeno. Tento typ vysílání vychází z klasického set top boxového vysílání DVB-T, oproti starému systému ale dokáže do stejného kanálu pustit více dat a usnadňuje přenos. Jinými slovy televize plně podporuje digitální vysílání a vy pro její použití nepotřebujete set top box a podobné krabičky.

Stejně dobře si televize poradí i s příjmem digitálního signálu přes standard DVB-S2. Tento standard podporuje veškerá satelitní vysílání a další doprovodná data (např. teletext nebo EPG). Stejně jako DVB-T2, tak i DVB-S2 vychází ze svého předchůdce a oproti staršímu standardu nabídne větší přenosovou kapacitu a tím pádem navýšení o nové možné služby.

V případě satelitního vysílání televizi chybí dedikovaná přijímací karta. Televize má sice volný slot na dekodér přijímání satelitního signálu, dokoupit si ho ale musíte sami. Pokud doma využíváte vysílání prostřednictvím Skylinku nebo jiných operátorů, rozhodně s tímto nedostatkem počítejte.
[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Zobrazit uživatelské recenze
[/note]

Diváky nočních pořadů určitě potěší možnost nahrávání. Televize zvládne nahrávání do interní paměti i na USB disk. Pro přenos dat sice využívá dnes již téměř zastaralý standard USB 2.0, ale možnost jednoduše přenést nahraný pořad do počítače nebo na druhou televizi určitě potěší.

A nakonec informace pro znalce technologií. Televize je plně připravena na kodek H.265, známý také jako HEVC kodek. Tento kodek by měl během následujících pěti let nahradit v současnosti nejpoužívanější kodek H.264. Rozdíl by měl být především v kvalitě poskytovaného obrazu. Co je ale nejdůležitější… zařízení s kodekem H.264 nový standard nepodporují. S LG 32LH530V jste tak o 3 až 4 roky napřed a změnu nejspíše ani nezaregistrujete.

Z drobných funkcí pak vypíchneme už jenom srozumitelný překlad menu do češtiny. To jen podporuje dojem z toho, že televize je určená především pro nenáročné uživatele, kteří nechtějí trávit dlouhé hodiny v nastavení s manuálem v ruce. A když už je řeč o manuálu, návod výrobce zpracoval velmi kvalitně a zorientujete se v něm opravdu snadno. Potěší i webová verze manuálu kompletně přeložená do češtiny, která manipulaci s televizí usnadňuje ještě více.

 

Další strana – 4.Zpracování

[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]
Srovnání cen – již od 6300 Kč
[/note]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 3]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.