Recenze televizoru Samsung UE55KU6072-Funkce a ladění

FUNKCE A LADĚNÍ

Funkce a aplikace najdete přehledně seřazené ve spodní liště. Nechybí ani seznamy oblíbených a naposledy využitých aplikací. Na aplikacích Samsung skutečně nešetřil. V televizi naleznete internetový prohlížeč, YouTube, Netflix a další oblíbené služby. Ve stejné liště nastavíte i zdroj signálu z HDMI, USB a DVI konektorů.

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Specifikace
5.Verdikt

Samsung UE55KU6072

Samsung UE55KU60724x

O uživatelské rozhraní se již tradičně stará operační systém Tizon uzpůsobený chytrým Smart TV spolu s čtyřjádrovým procesorem podobně jako u televize Samsung UE43KU6072. Tento systém se Samsungu již v minulosti několikrát osvědčil a výrobce zcela oprávněně vsadil na jistotu. Jednoduchý design funkcí uzpůsobený méně technicky zdatným uživatelům a prvním majitelům chytrých televizí vás nepřekvapí nadbytečnými funkcemi a snadno se v něm zorientujete.

Výrobce skutečně dostal svému slovu a nabízí chytrou televizi určenou širokému publiku. Vše doplňuje přijatelná cena ve srovnání s konkurenčními značkami. Samsung si zkrátka svoje publikum dokáže hýčkat. Možnost snadného sdílení obsahu mezi telefonem a televizí díky vlastní aplikaci od Samsungu už je jen třešnička na dortu.

samsung-ue55ku6072

samsung-ue55ku6072

Majitelé nových televizí zajímá náročnost při prvním nastavování a ladění kanálů. Máme pro vás dobrou zprávu. Díky DVB-T, DVB-S a DVB-C tuneru televize naladí veškeré dostupné kanály sama a pokryje digitální, satelitní i pozemní vysílání. K televizi nepotřebujete externí set-top box a další zbytečné lapače prachu.

Současná situace na trhu televizních frekvencí přináší časté změny. Vznikají nové kanály na nových frekvencích a zavedené televizní stanice se přesunují na frekvence nové. I na toto výrobce myslí. V případě změny frekvence již naladěného kanálu televize sama přeladí na novou frekvenci. U televize, jejímž smyslem má být především využitelnost celé rodiny, se jedná o zásadní funkci značně ulehčující ovládání televize.

Svoji orientaci na široké publikum televize předvádí i díky podpoře HbbTV. Širokopásmové vysílání kombinované s internetem značně rozšíří vaše možnosti při sledování televize. Díky HbbTV se při sledování oblíbených pořadů dostanete okamžitě k doplňujícím informacím na internetu. Dnes již HbbTV nabízejí všechny hlavní stanice v České republice a nová služba získává stále více na popularitě.  

Pokud budete při rozbalování a instalaci televize hledat papírový návod, nedočkáte se. Samsung již několik let k televizím nebalí návody a manuály. Instalace televize je sice jednoduchá, méně zkušenému uživateli ale může připravit perné chvíle. Pro tyto případy má Samsung na svých stránkách připravené užitečné video návody a telefonickou podporu.  I tak by ale televize standardní papírový návod snesla.

Další strana – 4.Specifikace

[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]
Srovnání cen – již od 17 500 Kč
[/note]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 1.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.