Samsung UE49NU7172 uživatelská recenze a návod

Fotogalerie produktu

Dnešní nabídka na trhu televizí je opravdu velmi pestrá a nabitá nejrůznějšími modely. Ty disponují širokou škálou schopností, které začínají na běžných uživatelských parametrech a sahají až k exkluzivním specifikacím, jež ocení jen skutečný znalec. Rozlišovat mezi nimi a vybrat takovou televizi, která nebude do půl roku v mnoha ohledech pozadu oproti jiným modelům, je tedy velmi těžké. A nutno podotknout, že výrobci televizí výběr nijak neusnadňují.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Specifikace
4.Verdikt
5.Návod
6.Vaše hodnocení

Každý rok totiž přicházejí na trh nové televize doplněné inovativními technologiemi. Celkový proces výběrů je proto ztížený rozmanitými faktory. Vše se ale odvíjí především od skutečnosti, o jakou televizi máte skutečně zájem.

 

Úvod

Televize už v domácnostech není odděleným spotřebičem, který vykoná pouze jednu činnostem. Naopak se jedná o multimediální přístroj, který je v mnohém součástí dění. Televize už není jenom od toho, aby promítala program jednotlivých stanic, ale také aby uměla přehrávat fotografie ve vysoké kvalitě, abyste ji mohli propojit s internetem a pouštět si filmy online bez reklam, aby podporovala další média a přístroje, jako jsou například herní konzole.

 

A právě z těchto důvodů je nutné věnovat výběru televize určitý čas. Je samozřejmé, že si nevybíráte televizi, kterou budete mít do konce života, ale přesto si volíte přístroj, který vám pár let bude sloužit. A aby tato služba byla podle vašich představ, zaměřte se na to, co vám konkrétní televize může nabídnout.

 

Funkce a vybavení

Televize Samsung UE49NU7172 je skvělou volbou pro náročnější diváky, kteří si své televizní aktivity chtějí užít v plné kvalitě. Certifikované rozlišení tohoto modelu je 4K UHD s poměrem 3840 x 2160 pixelů při úhlopříčce obrazovky 49“. Další technologie, díky které bude sledování televize zážitkem, je HDR. Ta umožňuje zobrazení celkového obsahu v nových detailech, které byly u normálních televizí doposud skryty v nejsvětlejších a nejtmavších stínech obrazovky. O pestré a věrné vyobrazení barev a kontrastů se přitom postarají technologie PurColour a UHD Dimming. Se všemi těmito funkcemi je docíleno jednoznačného dokonalého a čistého obrazu, se kterým bude sledování fotbalového zápasu dramatem a při sledování filmu si budete připadat jako v kině.

Obraz ale není všechno, musí totiž korespondovat s odpovídajícím hudebním doprovodem. Zvuk je zajišťován reproduktory v zadní části štíhlého televizoru. Výkon je 20 W. Dvoukanálový systém pouští zvuk v Dolby Digital Plus kvalitě, která navíc díky technologii Multiroom Link vynikne v prostoru. To znamená, že veškerý zvuk vycházející z televize se rovnoměrně rozprostře po místnosti a dokonale doladí celkovou atmosféru scén odehrávajících se na obrazovce.

Pro připojení televize k systémům, které už máte, poslouží konektor HDMI. Ať už máte hi-fi systém či domácí kino, toto připojení zaručí perfektní souhru, a tedy i výsledek. Do televize připojíte i USB disk a to přes dva USB porty.

Televizi ovšem dnes nedělá jenom kvalitní obraz a zvuk, ale rovněž její funkce. Samsung UE49NU7172 patří do kategorie Smart TV, takže vše, co sledujete, můžete spravovat a upravovat podle svého. Naprostá kontrola nad televizí umožňuje rychlejší spolupráci a hledání. Možnosti vaší zábavy jsou tedy téměř neomezené.

Sledování filmů je snadnější s HbbTV tedy červeným tlačítkem. Podporované pořady si díky němu promítnete od začátku, když jste ho nestihli, či si film pustíte znovu. Po připojení k internetu přes wi-fi lze televizi naprosto samozřejmě užívat pro surfování nebo připojení k aplikacím jako je Facebook, Stream, Youtube, HBO GO, Netflix a další. Pokud je ale pro vás jednodušší surfovat na mobilu, potom můžete za pomocí SmartThings propojit tento model televize s mobilem, takže na obrazovce se bude zrcadlit obsah vašeho telefonu. Nebo například tabletu. Rovněž hry jsou na této televizi jednoduchou záležitostí. Podporuje totiž zařízení pro hraní her a také funkci Steam link, se kterou vás čeká hraní oblíbených her ve vysoké kvalitě s perfektním rozlišením. Bonusem je ovládání televize hlasem – už není nutné hledat ovládání, stačí vyslovit, kam se má televize přepnout a ona tak učiní.

 

Specifikace

Energetická třídaA
Úhlopříčka123 cm / 49″
Maximální rozlišení3840 x 2160
Smart televizorANO
Hmotnost18,6 kg
3DNE
4KANO
Wi-FiANO
TuneryDVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 (H.265) – certifikováno ČR
Podpora H.265 HEVCANO
Celá specifikace zde

 

Verdikt

Televize od jihokorejské společnosti Samsung s označením UE49NU7172 je elegantně zpracovaným modelem, který svými parametry ocení i opravdový znalci. Má rozlišení 4K UHD s 3840 × 2160 pixely a díky hned několika technologiím pro kvalitu obrazu, jako je například HDR, PurColour či UHD Dimming, poskytuje perfektně vyvážené vyobrazení s realisticky vykreslenými barvami a to do nejmenšího detailu. Zvuk v provedení Dolby Digital Plus podkresluje celkovou atmosféru při sledování filmů nebo videí. Technologie SmartTV posouvá hranice televizní zábavy o další úroveň výš, neboť kromě klasického sledování vašich oblíbených filmů a seriálů, podporuje také surfování online přes wi-fi, aplikace jako jsou Facebook, Stream, Youtube, Netflix a další, a Steam link pro hraní her ve vysoké kvalitě. S televizí lze spárovat další zařízení v podobě mobilu nebo tabletu a to přes SmartThings. A pro všechny tyto charakteristiky a příznivou cenu, je televize Samsung UE49NU7172 modelem, který nabízí hodně za málo a tedy rozhodně stojí za vaši pozornost.

Výhody

Nevýhody

Perfektní obraz 4K UHBez 3D
Zvuk
Smart TV

Návod

Návod a manuál k televizoru.

Návod a manuál Samsung UE49NU7172

Potřebujete poradit s výběrem nového televizoru ? Podívejte se na našeho průvodce, jak snadno vybrat novou televizi zde.

 

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

 

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.