Samsung UE50MU6172 uživatelský test a návod

Fotogalerie produktu

Výběr správné televize není zrovna jednoduchý. Díky množství produktů na trhu a mnoha specifikacím je tato činnost ztížena a celý proces umocňuje i fakt, že výrobci televizí každoročně přichází na trh s novinkami, které zase posunou svět sledovaného obrazu na další metu. Proto by mělo být cílem vybrat televizí nadčasovou, která umožní propojení jednotlivých médií bravurně, bez nějakých složitých operací a postupů.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Specifikace
4.Verdikt
5.Návod
6.Vaše hodnocení

Možností, která se nabízí je tak televize značky Samsung s továrním označením UE50MU6172. Jedná se o moderní přístroj, který chvátí zejména svým obrazem, ale i množstvím moderních funkcí. Doby, kdy se s nadsázkou celá ulice seběhla k jednomu malému televizoru, s černobílým obrazem a zvukem, který bylo potřeba napínat uši a odezírat z úst, jsou naštěstí pryč. V současnosti si lidé mohou zvolit komfort, který potřebují a podle toho také vhodnou televizi vybrat.

 

Úvod

Televize je běžnou součástí moderních domácností i přesto, že existují názory na neblahý vliv na člověka. Jedinec, který se vrací pozdě domů z práce a chce chvíli odpočinku a ledabylého povalování, si jistě sledování televize a volbou programů nejen z běžného vysílání, ale i internetu nebo jiných médii zaslouží. A právě televize Samsung UE50MU6172 umožňuje volbu širokosáhlou s možností ovládání i chytrým telefonem.

 

Je běžné, že se dnes prodávají televize tenké, lehké a tak snáze přenosné než kdy dříve. Obecně platí, že čím je televize tenčí, tím komfortnější je. To ale někdy platit může, někdy zase nikoli. Důležité je, že tento moderní přístroj splňuje ultratenkou tloušťku a díky tomu je možné jej také snáze připevnit na zeď, nebo klasiky postavit pomocí opěrných nožiček na televizní stolek, komodu, nebo kamkoli jinam, kde je pro uživatele běžné televizi mít. Televize Samsung UE50MU6172 se pyšní úhlopříčkou 125 cm, tedy 50 palců, což je dnes nadmíru uspokojivá velikost.

Pravdou je, že velikost obrazu se postupem času zvětšuje, takže v budoucnosti můžeme počítat snad i s podáním obrazu v životní velikosti postav. To je ale pouze domnělá budoucnost, v současnosti je televize Samsung UE50MU6172 s velikostí obrazu nadmíru dostačující. Vlastnosti, které je nutno zmínit, je geniální 4K rozlišení, tedy 3840×2160 px. Pro ty, kterým tyto parametry moc neříkají, jde o technologii, která umožňuje zdokonalit obraz a rozlišit barvy natolik, že požitek ze sledování bude pestřejší.

 

Funkce a vybavení

Nejsilnější stránkou televize Samsung UE50MU6172 je však obraz. Ať má mnoho moderních funkcí, pak kvalita obrazu je prakticky to hlavní, na čem tvůrci pracovali dlouhou dobu, aby na trh mohli dostat televizi s naprosto famózním zvýrazněním barev, ale i kontrastů i tvarů. Právě díky ultra HD rozlišení, je zajištěn realistický obraz, který diváka i na chvíli zmátne, zda jde o realitu, či pouhý obraz na ploše. Technologie HDR (high dynamic range), kterou je televize opatřena, umí zajistit ten nejlepší kontrast, že předměty promítané se mohou zdát jako skutečně hmatatelné. Tato technologie umožní lepší požitek ze sledování a nabídne tak úplně novou dimenzi v oblasti sledování televize. Z funkcí, které televize nabízí je jistě důležitá i UHD Dimming, která nabízí optimální poměr stínů a světel, aby tak obraz byl přijatelný pro zrak a nenutil sledovatele příliš zaostřovat.

 

 

Aby stíny byly správně vybarvené, slouží funkce PurColour, která tedy již tuto vlastnost má i v pojmenování. Výsledkem je skutečně příjemný obraz, který netáhne zrak, nenutí přivírat oči a co je famózní je i to že při ostrém slunečním záření není často nutné zatemňovat místnost a obraz televize. Samsung UE50MU6172 si poradí i s tímto nešvarem a zalarmizuje barvy tak, aby byl obraz sledovatelný.

Dnes je běžné, že vlastníme chytré telefony, ale i jiné spotřebiče. Televize je jednou z nich. Konkrétně televize Samsung UE50MU6172 umí samozřejmě přehrávat aktuální vysílání, ale obraz se dá přijímat i pomocí vestavěného Wi-Fi modulu, který tak k přehrávání nabízí i obsah na internetu. Tato vymoženost umožní sledování online internetového vysílání, ale i běžného brouzdání na internetu. Lidé často také užívají tuto možnost ke hraní online her, sledování online filmů a seriálů a v neposlední řadě také k pouštění videí i hudby z YouTube. A aby té chytrosti nebylo málo, lze ovládat televizi nejen moderním ovladačem, jež je součástí vybavení televize, ale i svým chytrým telefonem..

 

Specifikace

Energetická třídaA
Úhlopříčka125 cm / 50″
Maximální rozlišení3840 x 2160
Smart televizorANO
Hmotnost18,9 kg
3DNE
4KANO
Wi-FiANO
TuneryDVB-T / DVB-T2 / DVB-S/S2 / DVB-C/C2
Podpora H.265 HEVCANO
Celá specifikace zde

 

Verdikt

I když je televize Samsung UE50MU6172 hodnocena jako nadčasová a svými funkcemi předčí mnoho konkurenčních televizí na trhu, má bohužel i jistá úskalí. Tou první je především cena. Ta se sice pohybuje okolo 16 000 Kč v maloobchodním prodeji, což je pro některé jedince příliš drahé. Zvláště v současné doby, kdy ceny spotřebičů, vlivem stále nových technologií a produktů, klesají a rodí se nové a nové možnosti. Další nepříliš chvályhodnou stránkou je dálkové ovládání televize. Není běžného vzhledu s mnoha tlačítky, ale naopak vypadá jako tak trochu herní joystick. Pro milovníky tradičních a zaběhlých hodnot to může být problém, zvykat si na něco odlišného. Obecně lidé sice hodnotí toto ovládání jako velice dobré a většinou jej přijímají kladně, ale může se stát, že netradiční pojetí, může u někoho na první pohled vzbudit negativní postoje.

Výhody

Nevýhody

Dokonalý obrazCena
Barvnost, kontrastNetradiční ovládání
Nadčasový vzhled
 Wi-Fi modul

Návod

Návod a manuál k televizoru.

Návod a manuál Samsung UE50MU6172

Potřebujete poradit s výběrem nového televizoru ? Podívejte se na našeho průvodce, jak snadno vybrat novou televizi zde.

 

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

 

[Celkem: 38    Průměr: 2.7/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.