Nejlepší televize do 15 000 Kč-Srpen 2018

Léto – to je sluníčko, teplo, koupání, grilovačky a dovolená. Kromě toho je to ale také klimatizace, led, větrák a dobrý film za „zdmi“ závěsů, které udržují nepříjemné vedro z dosahu. To je první důvod, proč je koupě televize v létě tak dobrý nápad. Druhým argumentem budiž samotná dispozice léta v rámci roku, kdy se mnoho obchodů zbavuje zboží v přípravě na nadcházející předvánoční shon, ceny tedy nejsou ani vyšponované, ani podezřele nízké. Nejinak je tomu samozřejmě toto léto, kdy v regálech kamenných, ale i těch internetových obchodů, ještě zůstává nějaké to horké zboží, které by se tam nemuselo moc dlouho ohřívat, pokud budete rychle jednat. Pro výběr toho správného modelu si potřebujete v hlavě srovnat několik aspektů – velikost, rozlišení, spotřebu, frekvenci a chytré funkce. Zde vám pro představu přinášíme srovnání pěti nejlepších televizí do 15 000 Kč na toto léto 2018.

Certifikovaná televize Samsung UE55MU6172

Zobrazit specifikace – Samsung UE55MU6172

Topová společnost Samsung, která září mezi dodavateli elektroniky, přinesla pro toto léto požitek s názvem televize Samsung UE55MU6172. Díky jejímu rozlišení už se nebudete moci nikdy litovat, že z jakéhokoliv důvodu nemůžete vyrazit na dovolenou, protože živost obrazu, který mimochodem získal od Digital Europe oficiální certifikát Ultra HD za kvalitu, vám to naprosto vynahradí. Na úhlopříčce 55“, která navíc slibuje obraz 4K UHD, uvidíte všechny detaily v ostrých a sytých barvách, které vás v žádném případě nenechají na pochybách, že toto léto trávíte opravdu tím správným způsobem. Zážitek slibuje také HDR Premium, které zajistí, že i v pravé poledne rozeznáte v noční scéně každý moment. Za kvalitou obrazu televize nezaostává ani zvuk s výraznými basy na podbarvení atmosféry. Kromě toho, že televize Samsung UE55MU6172 má skvělý obraz a zvuk, jako ostatně většina moderních televizí, tahle je ještě k tomu študovaná a společenská. S aplikací Samsung Smart View se můžete rozdělit se svými fotografiemi, videi nebo hudbou se svými přáteli a rodinou, udělat to ale můžete i online, protože podporovaná wifi má u této televize vysokou stabilitu. Lze tedy na ní i online surfovat nebo sledovat filmy. Ale pokud máte raději to svoje, není nic proti ničemu, když připojíte flešku s vlastními soubory. Za necelých 14 000 Kč toho tato televize zkrátka umí poměrně mnoho.

Počítač nebo televize? S LG 32LJ500V si nemusíte vybírat

Zobrazit specifikace – LG 32LJ500V


Společnost LG v tom má jasno. Aby byl „life´s good“, jak se honosí ve svém názvu, nabízí ve svém repertoáru na toto léto 2018 obojživelnou televizi LG 32LJ500V. Její úhlopříčka se pohybuje v menších číslech, konkrétně je to 32“, ale právě v tomto rozměru se skrývá její univerzálnost. Hodí se totiž nejenom jako televize, ale také jako počítačový monitor či jiná příležitostná obrazovka. Vzhledem ke své velikosti není příliš vhodná jako hlavní televize, ale mnoho parády nadělá v jiných místnostech, které nejsou obývacím pokojem. Slušet jí to bude například v kuchyni, kde pomůže při vaření, v pracovně, kde doplní počítačovou sestavu, nebo ložnici, pro sledování pohádky na dobrou noc. LED technologie displeje společně s Full HD rozlišením je naprosto dostačující výbavou pro přesně takové příležitosti. Ačkoliv s wifi se k této televizi nepřipojíte, zvládne velmi dobře satelitní i pozemní vysílání. Bonusem je možnost připojení USB s vlastním obsahem. Tato jednohubková televize LG 32LJ500V toho na svou velikost umí opravdu hodně, a přitom vyjde jenom na 5 500 Kč.

Televize Sony KD-55XE7096 pro fajnšmekry

Zobrazit specifikace – Sony KD-55XE7096


Požitkářům, kteří chtějí za málo peněz hodně muziky, určitě rozšíří zorničky televize od společnosti Sony s označením KD-55XE7096. Atakuje sice horní část finanční hranice, ale pokud si chcete užít ultra HD televizi s rozlišením 4K, tak tohle je přesně pro vás. Dále má podsvícení Edge LED a vysoký rozsah HDR. A právě pro toto vybavení byla zvolená naprostým vítězem srovnávacího testu časopisu Computer. Známé filmy najednou uvidíte v úplně jiném světle, protože vám neunikne jediný detail. Stíny jsou s touto technologií světlejší, takže rozeznáte jakýkoliv pohyb, zároveň světlá místa v obraze jsou tlumenější, takže dochází k menšímu kontrastu, abyste si mohli vychutnat každý okamžik. Výrazně tomuto faktu napomáhá také technologie 4K X-Reality PRO, která zajišťuje plynulý pohyb a ostrost obrazu. K úhlopříčce 55“ s takovýmto obrazem dostanete také kvalitní zvukové podbarvení na vytvoření správné atmosféry. Až vás toto omrzí, snadno se na této chytré televizi připojíte přes wifi na své oblíbené kanály nebo si připojíte vlastní USB s filmem. Užít zábavu s touto televizí si můžete, aniž byste zatěžovali životní prostředí, má totiž energetickou třídu A+, která šetří přírodu i vaši peněženku. Labužnická televize pro opravdové požitkáře, kteří se nebojí investovat do kvality a poměru cena výkon.

Klasika z Nizozemí s názvem Philips 50PUS6162/12

Zobrazit specifikace – Philips 50PUS6162/12


Vlna veder zasáhla i Nizozemí, a proto od tamní společnosti Philips oceníte argument pro zůstání doma pod krycím názvem Philips 50PUS6162/12. Úhlopříčka o 50“ dává tušit, že jde o něco velkolepého, co by rozhodně nemělo zůstat mimo váš obývací pokoj. Tato televize využívá technologii rozlišení 4K Ultra HD s funkcí HDR+, což představuje tu nejmodernější spolupráci tmavých a světlých bodů obrazu, které společně pracují na perfektním rozlišení, které opravdu pocítíte. Váš dojem z dovolené u moře by ale ještě nebyl úplný, kdyby chyběl zvuk. Ten je velmi výkonný a čistý, takže po chvíli si opravdu budete připadat, jako kdybyste byli na Maledivách. Pokud upřednostňujete internetové pořady nebo sledování filmů, ani to není pro tuto televizi žádný problém. Pouštět vlastní videa a filmy navíc můžete z USB disku, který k televizi připojíte. Na něj kromě toho lze i nahrávat pořady z televizního vysílání a sledovat je kdykoliv budete mít chuť. Ovládání televize Philips 50PUS6162/12 je velmi jednoduché, a protože díky funkci SimplyShare umí komunikovat se všemi zařízeními podporujícími wifi, už se vám nikdy nestane, že byste museli hledat ovládání. Z těchto zařízení rovněž lze sdílet rovnou všechny soubory bez složitého připojování a přepojování. Velká televize je vhodná pro velkou rodinu, se kterou její přednosti teprve plně oceníte.

Zlatá střední cesta Toshiba 43U6763DG

Zobrazit specifikace – Toshiba 43U6763DG


Posledním kouskem tohoto léta, který by vám neměl uniknout, je chytrá televize Toshiba 43U6763DG, která rovněž disponuje velkým rozlišením s označením 4K Ultra HD. Od svých předchůdců se odlišuje méně korpulentními tvary a přijatelnější cenou, která se pohybuje kolem 10 000 Kč. Obrazovku o velikosti 43“ si můžete namontovat pohodlně na zeď nebo ji nechat stát na podstavci, přičemž v obojím provedení zaujme svými elegantními černými tvary. Nemá sice prohnutou obrazovku, ale přesto vás naprosto vtáhne do děje za pomocí svého detailního rozlišení a technologiemi zajištěnou plynulostí pohybu. Všechny vaše oblíbené filmy a seriály nebo třeba aplikace se budou přehrávat s ostrým obrazem a vyobrazenými komplexními detaily. S funkcí záznam pořadu si je navíc můžete pouštět podle toho, jak vám to vyhovuje. A nebo je s jinými aplikacemi a wifi můžete rovnou sledovat online přímo od zdroje. Velmi oblíbené jsou v tomto ohledu portály Netflix a Youtube, která podporují videa ve 4K rozlišení. USB port je sice samozřejmostí, ale přesto stojí jeho přítomnost za zmínku. Tato televize je vhodná především pro jedince, kteří by si rádi užili velké rozlišení, ale nechtějí si pořizovat obří televizi, jejíž potenciál by zůstal nevyužit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.