Samsung QE55Q6FN uživatelská recenze a návod

Fotogalerie produktu

Každým rokem se na trhu s elektronikou objevují nové modely televizí, tabletů, mobilů, počítačů a dalších přístrojů, se kterými si můžete užívat svůj volný čas, odpočívat u nich a také se bavit. Aby všechna tato kritéria byla naplněna, je nutné prohlédnout velký počet jednotlivých televizí a porovnat jejich parametry, abyste mezi nimi nalezli tu pravou. A to stojí čas, úsilí a trpělivost, neboť proces výběru není v žádném ohledu příliš usnadňován.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Specifikace
4.Verdikt
5.Návod
6.Vaše hodnocení

Zorientovat se tak mezi mnoha televizemi, které přinášejí inovativní technologie a možnosti, je náročným krokem. Jihokorejská společnost Samsung vám ale toto hledání značně usnadňuje svými produkty, které spolehlivě uspokojí i náročné uživatele.

 

Úvod

Televize do našeho života zprostředkovává nové zážitky, poznání a zkušenosti. Dnes díky ní lze poznat doslova celý svět, prostřednictvím filmů a videí, které si na televizi lze pustit, hudby, kterou můžete poslouchat, internetu, na který se dostanete přes wi-fi, našich přátel a známých, se kterými můžete komunikovat přes určité aplikace, či zkoušením nových věcí s hrami, jež lze na televizi hrát. Vybrat model, který bude takto všestranný a perfektně se napojí na již fungující moderní spotřebiče v domácnosti není záležitostí několika minut.

 

Vybrat kvalitu chce svůj čas. Ale v případě televize od společnosti Samsung s označením QE55Q6FN by vaše hledání mohlo být u konce. Tato moderní televize je velmi elegantní svým designem a inovativní svými technologiemi. Jednoduché ovládání zajišťuje, že veškeré přepínání a rozhodování bude ve vašich rukách.

 

Funkce a vybavení

Nejvýraznější na této televizi je jednoznačně její velikost. Úhlopříčka obrazovky 55“ s rozlišením Supreme 4K Ultra HD Dimming, nabízí maximální rozlišení 3840 x 2160 pixelů. Pro lepší představu se jedná o televizi o rozměrech necelých 123 centimetrů na šířku a 71 centimetrů na výšku. Hloubka je přitom velmi úctyhodná a dosahuje ani ne šesti centimetrů. Televize je se svými proporcemi velmi elegantní a nabízí jedinečně rozsáhlou obrazovku pro pestré využití. A ve chvílích, kdy nebude služeb televize potřeba, je možné nastavit Ambient Mode. Jedná se o interaktivní nastavení pozadí na obrazovce, které se přizpůsobí barvám svého okolí. Televize je potom téměř neviditelná. Další možností tohoto módu je nastavení počasí či hodin či streamování fotografií, které poté vypadají jako obraz na stěně. Televize tak bude vypadat definitivně jako jedno velké mistrovské dílo, kterým skutečně je. A to i při zachování energetické třídy A. Nemusíte se obávat, že by váš celkový dojem byl narušen otravnými kabely, protože ty lze zamaskovat do stojánku televize.

Že vše bude vypadat realisticky si můžete být jisti, neboť paleta nabízených odstínů je velmi pestrá. Televize disponuje technologií Quantum Dot, která je schopná v jediném záběru poskytnout pohled až na jednu miliardu různých barev a odstínů. Nezáleží přitom na výši nastaveného jasu, protože i přes něj zůstává tato paleta nedotčena. Naopak ve spolupráci s technologií Q Contrast dokáže vykouzlit směsici kontrastních prvků, které se až doposud schovávaly v temných stínech a rozích

Ať už na televizi poběží cokoliv, bude vám nabídnut obraz v té nejčistší kvalitě s věrně vyobrazenými a realisticky propracovanými barvami. To vše je podtrženo podsvícením obrazovky Edge LED. Samotný kvalitní obraz by ale na vytvoření jedinečné atmosféry zdaleka nestačil. Zvuk Dolby Digital Plus představuje to nejperfektnější ladění tónů, které každému okamžiku dají náležitý podtext. Společně s technologií Multiroom Link, která zajišťuje rovnoměrné rozprostření zvuku po celé místnosti, je tak poslech hudby naprostým zážitkem. V případě, že by pro vás zabudované reproduktory nebyly dostačující, lze k televizi připojit vlastní soupravu. Do televize připojíte vlastní přenosné zařízení, a to za pomocí dvou USB portů, jež jsou schované na zadní straně obrazovky. Zde se nachází také další vstupy a výstupy jako je HDMI 2.0, digitální audio výstup, LAN, apod.

Aby televize ale byla skutečně multimediální musí mít nabídku možných aplikací, umět se propojit s dalšími zařízeními v domácnosti a připojit se k internetu. A to model Samsung QE55Q6FN zvládá. Připojení k internetu je zajištěno integrovaným wi-fi připojením, které umožňuje spouštění internetového prohlížeče a následné procházení internetu. Pokud je pro vás vyhledávání na internetu snadnější v mobilu, nemusíte se učit ničemu novému, protože obsah telefonu lze „zrcadlit“ na obrazovku televize. Mezi další multimediální funkce televize patří červené tlačítko HbbTV, se kterým budete mít více možností, jak spravovat obsah sledovaného. Lze díky němu sledovat programy z jednotlivých kanálů zpětně, dohledat si doplňující informace k reportážím, apod. Kromě červeného tlačítka budete mít přístup také k aplikacím, jako Facebook, Youtube, Netflix nebo Spotify. Dalším aspektem této televize je herní mód, jež nabízí jedinečný zážitek s online hrami. Ovládání všech těchto technologií a inovací je velmi jednoduché. Televize poslouchá, jak běžný ovladač, tak ovládání v podobě aplikace na vašem mobilu, a rozumí i slovním příkazům.

 

Specifikace

Energetická třídaA
Úhlopříčka138 cm / 55″
Maximální rozlišení3840 x 2160
Smart televizorANO
Hmotnost17,7 kg
3DNE
4KANO
Wi-FiANO
TuneryDVB-C/duální, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 (H.265) – certifikováno ČR
Podpora H.265 HEVCANO
Celá specifikace zde

 

Verdikt

Televize Samsung QE55Q6FN, kterou na trh dodala jihokorejská společnost, je klenotem elektroniky v mnoha ohledech. Nejen díky své ceně se pohybuje na pomyslné špičce mezi televizory, ale pro své schopnosti je tam oprávněně. Obrazovka s úhlopříčkou 55“ a rozlišením 4K UHD disponuje hned dvěmi důležitými technologiemi, které vytvářejí perfektní požitek z kvalitního obrazu. První věrně zobrazuje barvy do nejmenšího detailu, umí až jednu miliardu barev, a nazývá se Quantum Dot. Druhá je Q Contrast a ta výraznost barev ještě více podtrhne kontrastními prvky. Zvuk je Dolby Digital Plus. Z hlediska multimediálních schopností televize lze jmenovat wi-fi připojení s možností procházení internetového prohlížeče přímo v televizi, zrcadlení obsahu telefonu, aplikace jako je Netflix, Stream, Youtube, Facebook nebo Spotify. Velkým pozitivem je i červené tlačítko HbbTV a herní mód. Televize nabízí nadstandardní vybavení, které okouzlí běžného uživatele a uspokojí i znalce.

Výhody

Nevýhody

Perfektní obraz 4K UHCena
Zvuk Dolby Digital Plus
HbbTV
Wi-fi připojení

Návod

Návod a manuál k televizoru.

Návod a manuál Samsung QE55Q6FN

Potřebujete poradit s výběrem nového televizoru ? Podívejte se na našeho průvodce, jak snadno vybrat novou televizi zde.

 

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

 

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.