Recenze televizoru LG 32LH530V-Obraz a zvuk

OBRAZ A ZVUK

Nejdůležitějším parametrem televize je kvalita jejího obrazu. Protože obrazovku dnes již nevyužijete pouze na sledování televizních pořadů, ale k televizi připojíte i herní konzoli, domácí kino a další periferie, nároky na precizní kvalitu obrazu se neustále zvyšují. To si LG uvědomuje a při nízké ceně televize LG 32LH530V představila kvalitní Full HD standard s rozlišením 1920 x 1080 pixelů.

1.Úvod
2.Obraz a zvuk
3.Funkce a ladění
4.Zpracování
5.Specifikace
6.Verdikt

Při úhlopříčce 80 cm (32 palců) divák dostane křišťálově čistý obraz. Oku lahodí i základní frekvence 100 Hz. Tato frekvence umožňuje zobrazování až 100 snímků za sekundu. Oproti běžným 50 hertzovým obrazovkám z televize tolik nebolí oči a lépe se na ni dívá i při pohledu z boku například při vykonávání domácích prací.
[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Zobrazit uživatelské recenze
[/note]

Na únavu očí myslí i inteligentní program pro vykreslování modré barvy. Modrá barva bývá jedním z častých zdrojů únavy očí a jejich dočasného nebo trvalého poškození. Televize LG má proto automatický filtr modré barvy. Ten podle denní doby optimálně míchá poměr modré vůči ostatním barvám. V praxi to vypadá tak, že večer, kdy jsou vaše oči unavenější, televize sníží intenzitu modrého spektra barev a tím šetří vaše oči.

Celý tento proces ale díky jeho plynulosti ani nezaregistrujete. Teplota barev se intuitivně snižuje tak, aby nedocházelo ke snížení diváckého zážitku vzniklým z náhlé změny barevného spektra LCD displeje.

Svoje přednosti televize ukazuje i v možnostech nastavení. O nich si sice více povíme níže, ale v případě obrazu se sluší říci jedna věc hned. Televize nabízí několik hotových schémat nastavení obrazu pro diváky, kteří se neradi proklikávají složitým nastavením. Prostor ale výrobce ponechal i náročným uživatelům. Ti si mohou nastavit obraz přesně podle sebe díky široké paletě nastavení. Ať už patříte k první nebo druhé skupině, LG 32LH5320V vám vychází maximálně vstříc.

I při svoji velikosti a ceně televize LG zvládne divákovi naservírovat slušné ozvučení. Náročný divák nejspíše stejně sáhne po zapojení do domácího kina, pro sledování televizních pořadů nebo nedělních filmů poskytuje televize v dané cenové kategorii nadprůměrně kvalitní zvuk a to i přes svoje zpracování.

Další strana – 3.Funkce a ladění

[note note_color=“#00ccff“ text_color=“#000000″ radius=“6″]
Srovnání cen – již od 6300 Kč
[/note]
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 2.3]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.